„BAJKA O TRZECH KRUKACH” – przedstawienie kukiełkoweDnia 18 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr „Pacuś” z przedstawieniem kukiełkowym pt.: „Bajka o trzech krukach”, które wprowadziło wszystkie przedszkolaki w świat dobroci, miłości, czystego serca i odwagi.
Była to baśń o trzech synach, z których najmłodszy okazuje się być godnym wszystkiego, co można w życiu pragnąć: szczęścia, bogactwa i miłości. Ale, by to osiągnąć, należy najpierw przejść egzamin z człowieczeństwa.
Na odległej biednej wsi żyje sobie uboga rodzina, ostatkami sił walcząca o przetrwanie, gdy nagle pojawia się car kruków, który zabiera jej ostatnią cenną rzecz – woła niezbędnego do prac na roli. Daje jednak możliwość otrzymania za niego godziwej zapłaty. Droga do niej okazuje się być za trudna dla dwóch starszych braci, lecz najmłodszy zdobywa wszystko dzięki swej dobroci i pokorze.
Morał dla wszystkich widzów był niezwykle prosty, aczkolwiek zawierający jedno z najważniejszych życiowych przesłań: tych, którzy nie potrafią się dzielić spotka zasłużona kara, na tych zaś którzy dzielą się sercem zawsze czeka nagroda.

Mapa strony
Kontakt RSS © 2011 Przedszkole Niepubliczne "Uśmiech" w Szczecinie - wszelkie prawa zastrzeżone.